top of page
Image by Maarten Deckers
14-white-grunge-brush-stroke-13.png

הצוות שלנו

WhatsApp Image 2020-04-13 at 15.17.02.jp
יפה מיכאלי           

יועצת מרכז סחל"ב.

בעלת תואר ראשון בחינוך מדיניות ומנהל ובלשון עברית, תואר שני בפסיכולוגיה יישומית – חינוכית עם התמחות בייעוץ, פסיכותרפיסטית התנהגותית קוגניטיבית, מנחת קבוצות ומנחה פדגוגית. הנני בעלת ניסיון רב שנים כמורה מקצועית ללשון וכמחנכת, ובעשר שנים האחרונות כיועצת.

זכות גדולה נפלה בחלקי להצטרף למרכז המחוננים כיועצת. המרכז מזמן לתלמידים מקום לביטוי אישי, יצירתיות, חדוות עשייה, מעוף, אתגרים, קבוצת השווים ועוד. לצד אלה ישנם לא מעט התמודדויות, קונפליקטים, רגשות ומערכות יחסים וגומלין שונות, המהווים חלק בלתי נפרד מההתפתחות וההעצמה של כל ילד וילדה. הנני עומדת לרשות התלמידים והצוות בקשת הרחבה של הצרכים והאתגרים שעומדים בפנינו, במסגרת העשייה החינוכית והרגשית הענפה.

WhatsApp Image 2020-04-16 at 16.21.21.jp
עזי לוי                 

מנהל מרכז סחל"ב. 
גר בתל אביב ברוב חיי, נשוי באושר ואב לשלוש בנות.
בעל עבר עשיר בהוראת מחוננים במגוון תחומי דעת.
בשנים האחרונות מנחה סדנאות להכשרת מורים, לחשיבה יצירתית ולפיתוח הוראה פרוגרסיבית, שיפור מיומנויות הוראה והובלה חברתית.
לאחר כעשור בעולם ההייטק, עברתי לעולם החינוך, עם רצון לשתף ולהוביל תהליכי למידה בקרב בני נוער וילדים. ולאחר כשנה הרגשתי כי מצאתי את ייעודי. 
באופיי אני יזם חברתי, ואדם שמעריך מאוד דינמיקות חברתיות. אני נמשך לחידונים ולחידודים, מושפע ממוזיקה, שפה ותרבויות, מכור לשחמט ולרוב אוהב לשזור את כל אלה יחד בעולמות התוכן שאני יוצר, ומנחיל בנתיב החינוכי שאני מתווה.

91d68c8e-a775-4873-b52b-10e227e8fe7a.jpe
רוני כהן                

מתפרנס מאחת האהבות הגדולות בחיי - אומנות הקרקס. בעברי למדתי מנהל עסקים וכלכלה ועבדתי כמקדם אתרים. ביום ישבתי מול מחשב וביתר הזמן הייתי מג'נגל עם כדורים, הולך על חבל וחוקר כל מה שרק הגיע לידיי מעולם הלהטוטים. כל זה עד שבשלב כלשהו החלטתי להפוך את התשוקה למקצוע ועשיתי הסבה מקצועית לתחום הקרקס. מאז חלפו כמה שנים, שבהן אני משקיע את כל כולי בקרקס, בהדרכה ובהופעות. העבודה עם ילדים, נוער, מבוגרים (ובעת האחרונה גם קשישים) מרגשת ומאתגרת אותי ואני שמח על כל תרגיל חדש שאני לומד ומלמד, על התגברות על פחדים  ובמיוחד על עבודת הצוות, השמחה והביטחון שהתלמידים שלי צוברים בזכות הלמידה המשותפת שלנו יחד.

נגה רוזנפרב 1.JPG
ד"ר נגה רוזנפרב   

מתגוררת בגבעתיים, נשואה ואם לשלושה ילדים. מרצה, מחנכת וחוקרת ספרות עברית. עוסקת בהוראה ובפיתוח תוכניות לימוד למחוננים זו השנה ה-11 ומוליכה מיזם חינוכי לכתיבה יוצרת. עורכת ראשית של כתבי עת בקבוצת 'פלוס תקשורת' וחברה בפורום חוקרים של אוניברסיטת תל אביב ומוסד הרצל לחקר ההיסטוריה והציונות.

Me40.jpg
איתמר פארן        

בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת תל - אביב. כרגע לומד שנה שניה במסלול הוראת מחוננים ומצטיינים, גם באוניברסיטת תל אביב. בעבר מדריך וכותב מערכים ללימודי הבחינות הפסיכומטריות, ובעל רקע נרחב בהדרכה במסגרות שונות. עסק בתחומי המשפטים, וכן בהוצאה לאור ספרותית, בתרגום ובעריכה. כיום מלמד ומרצה במרכזי מחוננים ובמסגרות נוספות עם דגש על קורסים בקרימינולוגיה ובלשות לנוער ו-די & די. בזמנו הפנוי עוסק ביצירת משחקים לקהל בוגר וצעיר כאחד, בקריאה נרחבת במגוון תחומים ובגידולם של שלושה כלבים. 

תמונת פרופיל לליה.jpg
שושה קסטנברג רוזן 

שחקנית, מורה לתיאטרון ודרמה תרפיסטית, בוגרת תואר ראשון בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א ולימודי דרמה תרפיה במכללת תל חי. מזה 25 שנה משחקת בהצגות לילדים נוער ומבוגרים, שחקנית באנסמבל תיאטרון פלייבק "משחק מהחיים". בשנים האחרונות, מלמדת במכינה לתיאטרון במכללת מבח"ר בני ברק, מטפלת בנוער בסיכון טיפול פרטני וקבוצתי. מנחה קבוצות ילדים ונוער במסגרות חינוכיות שונות, תוך שימת דגש על תהליכים רגשיים ובשילוב אלמנטים מתחום התיאטרון, תיאטרון הפלייבק והדרמה תרפיה. בחמש השנים האחרונות, עובדת עם קבוצות מחוננים ומצטיינים מכיתות ג' עד ט' במרכזי מחוננים ברחבי הארץ, בדגש על תהליכים רגשיים וחברתיים תוך שימוש בכלים מתחום הדרמה תרפיה ותיאטרון הפלייבק. מלמדת תיאטרון ותיאטרון פלייבק ומנחה סדנאות וקורסים למבוגרים במסגרות ארגוניות, באירועים, וגם באופן פרטי. בשנה האחרונה, מנחה ומלמדת את קבוצת תיאטרון הפלייבק "רזוננס" בתל אביב.

DSC_2008.JPG
מיטל עובדיה         

שחקנית, כותבת, יוצרת, בוגרת לימודי תאטרון ומורה במרכזי מחוננים ומצטיינים למבוכים ודרקונים, תאטרון, בלשות ותנועה.

מאיה דוברובסקי.png
מאיה דוברובסקי     

אם לשתיים. בוגרת תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ותואר שני בגנטיקה של האדם. מגיעה מעולם המחקר והפיתוח באקדמיה ובתעשייה. כיום עוסקת בהנחיית קבוצות ובפיתוח פתרונות למידה לארגונים במגזר העסקי,  הציבורי והחינוכי.
אני אוהבת ללמוד, לשחק וליצור. מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד עניין אותי איך דברים עובדים, בטבע וגם בטכנולוגיה. לכן באופן טבעי בלימודי האקדמאים בחרתי בתחום המדעים והעמקתי בתחום הגנטיקה של האדם. השיטוט הזה בקוד הגנטי הוא מבוך מרתק וקסום! אני נהנית להדביק אחרים בסקרנות הזו שלי וללמד את המדע ה"גבוה" באמצעות התנסות, חוויה, משחק והומור.

WhatsApp Image 2020-04-13 at 16.26.07.jp
טל ענבר                

ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל. בעל ניסיון של 27 שנים בהוראת ילדים ונוער במגוון מסגרות לרבות 15 שנים במכון ויצמן למדע. יועץ לסוכנות החלל הישראלית, מפתח תכנים חינוכיים בנושאי חלל, מרצה במגוון תעשיות ביטחוניות וכותב תדיר בנושאי עבודתו.

WhatsApp Image 2020-04-13 at 17.52.16.jp
מרסלו אפשטיין     

אב ל- 2 ילדים. בעל תואר ראשון בעיצוב גרפי, מורה, מאייר ואיש חינוך. למדתי צילום, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. עובד כמורה לקומיקס, מרצה לתוכנות גרפיות ומעצב גרפי. השתייכתי לצוות ההוראה של הפקולטה לאדריכלות ועיצוב של האוניברסיטה הלאומית של צפון מערב המדינה, כמרצה לעיצוב גרפי. (UNNE) אזור צפון ארגנטינה. עובד כמעצב גרפי וכמאייר קומיקס יותר מ-20 שנה. עבדתי עם סופרים וסופרות מוכרים בארץ כמאייר וכמעצב, כגון: דבורה עומר ז"ל, תמר בורנשטיין-לזר, ועוד... התחלתי לצייר בגיל צעיר ועד היום ממשיך ללמוד ועושה כל מיני קורסים קשורים לאיור דיגיטלי.

WhatsApp Image 2020-04-15 at 15.23.30.jp
סתיו מורג              

מסיימת בקרוב לימודי תואר שני בחינוך בשילוב תעודת הוראה, בעלת במדעי חברה ורוח B.A עם דגש על חינוך ופסיכולוגיה ובוגרת הקורס להוראת מחוננים באוניברסיטת ת"א. אני עוסקת בהוראה חוויתית כל חיי ובשנים האחרונות אני מלמדת, מנהלת ומרצה במרכזי מחוננים ומצטיינים בתחומים שונים המלהיבים אותי. בנוסף להוראה מלווה ושוטפת אני נהנת מניהול פרויקטים נוספים כגון כתיבת הרצאות, קייטנות לילדים מחוננים וימי שיא. בזמני הפנוי הולכת לחדרי בריחה, משחקת קוראת, בונה דגמים, יוצרת ומגדלת שלושה כלבים. האני החינוכי D&D שלי מתמקד בלמידה אקטיבית, עידוד הסקרנות הטבעית של הילד, ראיה רחבה של הנושאים המובאים לדיון ושילוב דיסציפלינות. 
 

WhatsApp Image 2020-04-15 at 15.20.32.jp
טלי גור                 

מאז שסיימתי את בית הספר אני לא מפסיקה ללמוד... פסיכולוגיה, מתמטיקה, מלונאות , אומנות, אפיה, תפירה ועוד. אני לומדת המון מילדי ומתלמידי. אני לומדת גם ממורים.  אני אוהבת מאוד את המפגש עם הילדים, אני מאמינה שיש לראות כל ילד על צרכיו השונים ולספק סביבה תומכת, מאפשרת ומעשירה כדי לאפשר לילדים לפרוח. חשובים לי מאוד חינוך לערכים, לאכפתיות, לכיבוד הזולת ולקיחת אחריות אישית. 

pic from fridberg.png
יעל פייטלסון            

מורה לפילוסופיה למחוננים. בוגרת של תוכנית מצטיינים לתואר ראשון באונ' בר אילן, בפילוסופיה וכלכלה.  בימים אלו אני סטודנטית לתואר שני בפילוסופיה באונ' תל אביב, ומתרגלת בקורס "מבוא ללוגיקה" לתואר ראשון. אוהבת לחשוב על דברים לא שגרתיים, לגלות שאלות שאף פעם לא נתקלתי בהן, ולפתור חידות מאתגרות. חובבת של הארי פוטר, עוגות שוקולד והצגות תיאטרון. (אל תופתעו אם כל אלו ימצאו את דרכם למפגשים...)
פילוסופיה בעיניי היא התחום הכי מרתק שאפשר לעסוק בו, ואני נרגשת לפתוח את הצוהר לעולם הזה למי שעוד לא נתקל בו בעבר!

_תמונה מ-אדר זקס.jpg
אדר זקס              

אוהבת את יפן ואת השפה היפנית. לומדת ומלמדת יפנית כבר מעל ל 25 שנה. שמתי לב שכאשר מוריי היפנים לימדו אותי הסבריהם היו חלשים לעתים, תשובות אשר לא סיפקו אותי, לאחר שחייתי מספר שנים ביפן ולמדתי לדבר להבין ולתקשר עם היפנים ברמה שהספיקה לי לעבוד ביפן ולחיות, הרגשתי שצריך 'לעשות סדר' וכך התחלתי בפרויקט כתיבת החוברות. הפרויקט הזה ממש התבקש בישראל, גם מתוך מחסור של חומרי לימוד בעברית, בקשות שונות של בני נוער 'אוטאקו' למינהם ללמוד עוד ועוד את הדקדוק ומבנה השפה היחודיים שיעזרו להם בהבנת המנגה והאנימה האהובים עליהם כל כך. למדתי יפנית ביפן וכן באוניברסיטת תל אביב. כמו כן שימשתי כעוזרת הוראה של החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב וכמרצה מן המנין באוניברסיטת חיפה. פיתחתי שיטת לימוד מקורית מדורגת וידידותית המתאימה במיוחד לבני נוער בקבוצות או באופן יחידני. חומר הלימוד מבוסס על ספרי הלימוד מבית .Japaneasy.

WhatsApp Image 2020-04-16 at 12.28.33.jp
הילה ונסובר גרטי    

אימא לשניים. מחוננת בעבר. כותבת מאז שזוכרת את עצמי. אוהבת פילוסופיה  חיה נושמת ועושה קולנוע ,תסריטאית טלוויזיה וקולנוע ,מרצה במכללה ובמרכזי מחוננים, שואלת שאלות ומחפשת תשובות  
 

WhatsApp Image 2020-04-16 at 12.26.45.jp
אושרי חיון               

יוצרת קולנוע תיעודי ועלילתי.   שנים האחרונות, בפרט בהוראת מחוננים. מנחה קבוצות ילדים, בוגרים 7-פעילה בחינוך ב ונשים. מרצה וכותבת על קולנוע, בין המקומות בהם הרצאתי: אוניברסיטת תל אביב, המכללה האקדמית ספיר. 
 

lior gal chess Arbiter.jpg
ליאור גל                  

דרגה ראשונה בשחמט, מאמן ומדריך קבוצות ויחידים מזה 17 שנים, בין תלמידי, אלופי ישראל רבים לנוער ומספר רבי אמנים ואמנים בינלאומיים. כתבתי תכניות לימוד רבות בשחמט כולל התכנית המאושרת של משרד הספורט לאימון שחמט. אני מכשיר מדריכי שחמט ,והקמתי את מועדון השחמט רמת גן ואת עמותת השחמט אטיוד.  שימשתי כסמנכ"ל מקצועי של האיגוד הישראלי לשחמט. מרצה בפאנלים לחינוך למצוינות באוניברסיטת ת"א.  2013 בניתי והעברתי הקורסים לתורת המשחקים לנוער במסגרת מרכז המצוינות של רמת גן מ 2015.  בנוסף אני בוגר רימון, בית הספר הגבוה למוזיקה, זמר, נגן גיטרה וגיטרה בס. מורה למוזיקה ומנחה הרכבים והפקות מוזיקליות.  משלים בימים אלה תואר בחינוך מוסיקלי בלוינסקי.  

profile pic Peter van Drie.jpg
Peter van Drie        

MA in Interactive Multimedia (European Media Master of Arts Programmer) I've been intensively teaching stop motion animation for the past ten years. Three years ago I relocated to Tel Aviv with my wife and our (now four year old) son. I firmly believe in the wholesomeness of group process. Storytelling, expressing ourselves through materials and working in teams to make things all make us realize we are a valid part of something bigger. And that we have power to help shape our world if we learn to work together.

WhatsApp Image 2020-04-16 at 12.48.51.jp
תומר הלדשטיין      

ינשוף מאז גיל ההתבגרות. נשוי+2 ינשופונים קטנים. חוקר את עצמו ואת מה שסביבו דרך עולם התאטרון. מנחה סדנאות, סיורים תאטרלים, מדבב, משחק, מביים ויוצר.  מרגיש שליחות גדולה ללמד תאטרון במיוחד בתקופה זו בה הקשר האנושי הולך ונעלם ככל שגוברת ההתפתחות הטכנולוגית.  בוגר ניסן נתיב בעל תעודת הוראה. שחקן באורנה פורת וארצי לנוער 

karam.jpg
כראם נוריאל          

אגרונום המתמחה בחינוך בנושאי סביבה וקיימות, בעל תואר שני במדעי –אגרו אקולוג  השנים האחרונות מוביל 8הסביבה, תואר ראשון כאגרונום, תואר ראשון בפיסיקה. במהלך יוזמות חינוכיות בנושאי סביבה וקיימות באזור המרכז. מטרת היוזמות היא לחבר את הילדים לטבע הסובב אותם, לעורר בהם ערכים של אהבה ושמירה על הסביבה. כראם פועל מתוך שאיפה ליצור חברה המתייחסת הן לחבריה והן לטבע בכבוד, רואה את עצמה כחלק מהמרקם הרחב יותר שקיים על פני כדור הארץ ומאפשרת את המשך ההתפתחות האנושית כחלק מהטבע  

WhatsApp Image 2020-04-16 at 16.54.23.jp
ארול                   

מורה ומרצה לפיתוח דרכי חשיבה, מאמין שהכוס מלאה עד הכוס, פשוט החלק העליון מלא באוויר בשביל הגיוון...
מנטליסט, קורא מחשבות ומתמקד בדרכי חשיבה. 
קוסם בזמנו הפנוי, ומצליח לשלב בין הכל 😀

WhatsApp Image 2020-04-16 at 12.33.58.jp
אלירן גנסיה           

אב לשתיים, מתגורר בראש העין. בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי 2שמי אלירן גנסיה , אני אב ל המחשב, תעודת הוראה במתמטיקה ומדעי המחשב והתמחות בתלמידים מחוננים. את תחילת דרכי בחינוך עשיתי בבית ספר מחשבה במגדל העמק שם למדתי פיתוח משחקי 1000 -מחשב. בשש השנים האחרונות לימדתי את משחק השחמט כ  תלמידים בגני ילדים, בבתי ספר יסודיים ותיכונים בבית שאן. בשלוש השנים האחרונות אני מלמד במרכזי מחוננים, את הקורסים: שחמט, פיתוח משחקי מחשב, פיזיקה, מתמטיקה ופיתוח אפליקציות. 

IMG-20200110-WA0000.jpg
אמיר דרור               

בוגר בצלאל ושנקר, אמיר עבד כמעצב ויוצר בתחומו במשך כ-15 שנים לפני שפנה לחינוך והוא נהנה מכל רגע!

אמיר מלמד בלשות, קומיקס ועיצוב משחקי מחשב... רקדן מעל הממוצע, זמר מתחת לממוצע ונאבק בכל יום

בהתמכרות חמורה לשוקולד... בעל של איילת ושל חוש הומור.

IMG_9443.jpg
ניצן שלו               

ניצן שלו

מעצב מוצר ואמן בוגר בצלאל

מפסל יוצר ומעצב בחומרים מקומיים ובסיסיים, קיימות וסביבה, מחקרים חומריים.  

מאמין בעיצוב ככלי להשפעה חברתית תרבותית

 

מעודד תהליכי יצירה יחודית ופיתוח מתוך חיפוש ,אלתור, ושיטוט

bottom of page