top of page
WhatsApp Image 2023-06-19 at 22.03.48.jpeg

מצטיינים ג-ז

סחל"ב גבעתיים

תכנית המצטיינים בסחל"ב תפעל בימי רביעי בשבוע. התכנית כוללת קורסים ממגוון תחומי דעת: אסטרונומיה, עיצוב גרפי, צילום, קולנוע, רפואה ועוד. במהלך הקורסים המשתתפים יעברו התנסויות שונות אשר יאפשרו להם לפתח מיומנויות חקר ועבודת צוות, יזמות, יצירתיות, יכולת חשיבה, הובלה ועוד.    

לו"ז יומי

16:45 - 15:30     שיעור ראשון

16:55 - 16:45     אוכל בכיתה

17:15 - 16:55      הפסקה

18:30 - 17:15      שיעור שני

WhatsApp Image 2023-06-19 at 22.03.48.jpeg

קורסים

Capture.JPG

הרמז

עומר בן ארי

כיתות ג'

בתוכנית אנחנו נותנים לתלמידים הזדמנות להיכנס לנעליים של חוקרים ובלשים, ולפתור תעלומות מסקרנות הנוגעות לתחומי העניין שלהם ונוגעות בעולמם. במהלך המפגשים הם מנתחים 'זירות פשע', פותחים עמדת מז""פ, מעלים השערות, לומדים כיצד מנוהלת חקירה מקצועית, בודקים ממצאים כגון טביעות אצבע, מגלים כיצד מפענחים מניעים, ואיך פוסלים או מאששים חשדות. התלמידים יעלו השערות, יפריכו תאוריות ויבינו את הנדרש על מנת לבסס תיק ראייתי. כל זאת, באמצעות חקירה אותה מנהלים התלמידים עצמם על בסיס מידע הנחשף במסגרת השיעורים.

תמונות קורסים (8).jpg

מבטן האדמה ועד הירח

בני

כיתות ג'-ד'

משחק תפקידים המתרחש בעולמם העשיר של ספריו של ז'ול ורן! הצטרפו אלינו למסע בעקבות ספריו של ז'ול ורן - סביב לעולם ב80 יום, 20,000 מיל מתחת לפני המים, המסע אל הירח, המסע אל בטן האדמה, אי התעלומות ועוד. הקורס משמש כאמצעי לפיתוח יכולות חשיבה [עם דגש על חשיבה תהליכית], הומור, שיתוף פעולה, יצירתיות, חשיבה מתמטית, שימוש במשאבים, מוסר, יכולות ורבליות ועוד. הפעילות מועברת בעזרת אתר ROLL 20 , לוחות קרב, קלפי כוחות, מצגות ועזרים

תמונות קורסים (24).jpg

צילום, התבוננות ומה שביניהם

נועה אבהר

כיתות ג'-ד'

מאז שהמצלמה נכנסה לנו לכף היד אנחנו מצלמים המון! אבל האם אנחנו מתבוננים לפני הקליק? האם אנחנו מכירים את עולם הצילום? במהלך השנה נלמד ונתנסה בעולם הצילום. נגע ונרחיב על נושאים ומונחים כלליים בצילום, כמו אור, קומפוזיציה, זוויות צילום והתבוננות על מושא הצילום. נקנה ידע תאורטי ומעשי בסיסי בצילום, נרחיב ונפתח את יכולת ההתבוננות של הילדים בעולם שסביבם. הלימודים יכללו שיעורים תאורטיים ומעשיים בחצר בית הספר וילוו בדוגמאות שונות מעולם הצילום.

Capture.JPG

הרפתקה באולימפוס - מיתולוגיה יוונית

ד"ר נגה רוזנפרב

כיתות ג', ז'

הצטרפו אלי למסע שבועי בזמן, אל יוון העתיקה והר האולימפוס. שם נערוך היכרות עם האלים היוונים, נפגוש את גיבורי וגיבורות העל הקדומים ונראה כיצד הבינה המלאכותית הצליחה להחזיר אותם לחיינו. בהרפתקה שלנו נתנסה בכתיבת יוונית ונפתור צפנים עתיקים, נפתח את תיבת פנדורה, ניצור את אילן היוחסין של האלים, המפלצות והגיבורים. בעזרת הסוס הטרויאני נחדור לעיר טרויה ונלחם עם אודיסאוס בין הגלים עד שנגיע לאיתקה. נשווה את סיפורי הבריאה השונים של עמים שונים ברחבי העולם, נלמד כיצד המיתוסים משמשים מקור השראה ליוצרים ולהוגים שונים בספרות, בקולנוע, באמנות, במוזיקה, במדעים, נשחק ראש בראש עם תזאוס ופרסאוס ו... ננוח על זרי הדפנה.

Capture2.JPG

מסע בין כוכבים

מיכל מדבד

כיתות ד'

כיצד נוצרה מערכת השמש? מה גורם לשמש להאיר? מהם ההבדלים בין כוכב לכוכב-לכת? מדוע משנה הירח את המופעים שלו בשמיים? אלו רק חלק מהשאלות עליהן ננסה לענות בקורס האסטרונומיה שלנו. במהלך הקורס נצא למסע דמיוני בעולמות קסומים, מסתוריים ומסקרנים, נחקור את תנאי החיים שלהם ונגלה ממצאים מפתיעים ומרתקים. נצפה בשלל סרטונים מדליקים על החלל, נצא לחקור את כיפת השמיים ונשתמש בתוכנות מחשב מגניבות ואפליקציות להכרת השמיים. מוזמנים לצאת יחד איתי למסע בין הכוכבים.

תמונות קורסים (14).jpg

שפת העיצוב

עירית טל

כיתות ד'

​מה זה מותג? איך זה קשור למקדונלדס או לנייק? ואיך יוצרים שפה גרפית ייחודית? מה אפשר ללמוד בכל פעם שאנחנו פותחים את המקרר? ואיך תמונה, צבע ומילים יוצרות יחד מסר? בקורס נצלול יחד לעולם העיצוב הגרפי המרתק ונגלה איך הוא נמצא בכל מקום סביבנו ומתחבר כמעט לכל פעולה שאנו עושים. נתנסה בתהליכי עיצוב גרפי: נפתח רעיון, נעצב ונבצע. נלמד מה הן קומפוזיציה וטיפוגרפיה. נכיר פונטים שונים, נכתוב בחומרים (גם קטשופ או לגו הולך) ונבין איך הם משפיעים על צורת האות והאופי שלה. נשתמש בכלים שונים, דיגיטליים וידניים. נראה ונקבל השראה ממגוון עבודות עיצוב, ונלמד איך להסתכל בעין עיצובית על מה שסביבנו. ולבסוף ניצור ונעצב יחד כרזות ולוגואים שנציג בתערוכה (ואולי גם כמה מדבקות לוואטסאפ :)

Boom

קומיקס

עומר בן ארי

כיתות ד'

בקורס נתנסה ביסודות קומיקס כמו קומיקס אמריקאי, הומוריסטי, מנגה ועוד. במהלך הקורס נרכוש מיומנויות כגון ציור ורישום, אור וצל, שימוש בצבעים ויסודות הקומפוזיציה. במשך הסמסטר נלמד כיצד מעבירים סיפור בציורים, כיצד לאפיין פרצופים, ארגון פריימים בדף, יחס בין טקסט לציור ויצירת מעברים מעניינים בין סצנות ואף נכין תוצרים שימושיים אישיים המבוססים על עבודות התלמידים.

kai-wenzel-06MHFfYv6YY-unsplash.jpg

מי משפיע על מי

טלי גולדרינג

כיתות ד'

בעשורים האחרונים תאגידי ענק כגון: גוגל, אמזון, נטפליקס, ואפל, מובילים מהפכות בתעשיות שלמות המשנות את חייהם של מיליארדים ברחבי העולם. בקורס "מי משפיע על מי" נצא למסע בין הצלחות, החמצות, וקרבות גדולים של התאגידי הענק. מקרבות הקולה של המאה ה-19, ועד המלחמה הטרייה על כס הבינה המלאכותית. נדון בדילמות מוסריות וננסה לפתח יחדיו אסטרטגיות מנצחות והכל בעבודת צוות כיפית ויצירתית. במהלך הקורס התלמידים יעלו הצגות, יצרו פרסומות, ויפיקו קמפיינים שיווקיים.

תמונות קורסים (17).jpg

יוצאים מהמערה

הילה גרטי

כיתות ה'

מדוע טרומן (מהסרט "המופע של טרומן") שומע קולות מטרידים מהרדיו וכיצד זה קשור מציאות בה אנו חיים? מה זה בכלל מציאות? ומה היא תפיסה? איך בכלל התחילה השפה ולמה אנחנו לא תמיד מאושרים? נצפה בחלקים מתוך סרטים שרוצים לשאול שאלות מהותיות על הקיום שלנו: המטריקס, המופע של טרומן, המפגש, צ'רלי וממלכת השוקולד, בלייד ראנר, אי.טי , להיות ג'ון מלקוביץ, ונבחן אותן דרך תיאוריות פילוסופיות שונות- מרקס, דטרמניזם, פאטליזם ועוד.

Capture4.JPG

אמנות בתנועה

אורן עילם

כיתות ה'-ו'

בקורס נלמד לעבוד בטכניקות אמנות שמשפיעות על אנשים במרחב הציבורי. נעבוד בגרפיטי, מדפסת קבלות , טכנולוגיה, סאונד במטרה לגרום לאנשים להתייחס להתערבות שלנו, לעורר רגש סקרנות עניין או להביע דעה

תמונות קורסים (11).jpg

גוף האדם בפעולה

מאיה גומבוש

כיתות ה'-ו'

אם תמיד רציתם להבין כיצד פועלת המכונה יוצאת הדופן שנקראת גוף האדם, אם סקרן אתכם לדעת מה מבדיל כל אדם מהסובבים אותו ואם תרצו להעמיק וללמוד מגוון רחב של נושאים בביולוגיה ורפואה, אני מזמינה אתכם להצטרף אליי לקורס חווייתי ומרתק. בקורס נלמד ביחד על מערכות גוף האדם: מערכת הנשימה, מערכת ההובלה ומבנה הלב, מערכת החיסון, מערכת העצבים ועוד. נלמד על מבנה ה- DNA, על תורשת גנים מדור לדור ונחקור את מבנה התא האנושי. נכיר את החיידקים והווירוסים השונים, ונלמד על מחלות מרתקות שחלקן כבר לא קיימות היום.

תמונות קורסים (25).jpg

הסדנה של יויו

יורם (יויו) גרניט

כיתות ה'-ז'

קורס מייקרים/ עשיינות קלאסי – בקורס נבנה פרויקטים שונים בסדנה, אבל באופן חדשני (שימו לב: הפעם נלמד מיומנויות, שיטות עבודה ופרויקטים שיתנו דרור לידיים שלנו, לא מול מסכים ותוכנות... אלא ״על באמת!״ באנגלית קוראים לזה “Crafting”. בעולם שחלקו הגדול וירטואלי לעבוד עם הידיים בנגרות, הלחמות, הדבקות, עם משור, פטיש וכלים מרעישים זה יותר קסום מחד קרן על גלגיליות. נעבוד בחומרים שונים, נלמד טכניקות של פעם וטכניקות חדשות, וניצור חדש מתוך הקיים. נכון שהבינה המלאכותית מדהימה ומרגשת, אבל אצלנו בסדנה ניצור יצירות מופת שיגרמו אפילו למונה ליזה לקנא (שמן על בד + מכחול, מבינים את הרעיון?) נתקדם שלב שלב, החל מללמוד למדוד עם סרגל, לדעת כמה זה בערך 5 ס״מ, נלמד פצחנות של פרויקטים ״מהאינטרנט״, נלמד לחתוך, להבריג, לנסר, ונלמד באילו כלים להשתמש. ככה, שלב אחר שלב - מקל דבק אחד בכל פעם...

תמונות קורסים (9).jpg

גופי תאורה

אורן עילם

כיתות ה', ז'

האור הוא מרכיב בסיסי בחיינו, הוא משפיע עלינו על ההתנהגות שלנו ועל הרגשות שלנו בקורס נלמד ליצור גופי תאורה, נלמד לשלוט עליהם באמצעות תוכנה וקוד, נעבוד עם פנסי אולטרא סגול וננסה לייצר אווירה בחלל סגור או פתוח, לקחת חפצים וליצוק להם משמעות, להטמין גופי תאורה במרחב הציבורי ולשלב אור וסאונד כדי לייצר מופעים אור קוליים

תמונות קורסים (7).jpg

ספוקן וורד

הילה גרטי

כיתות ז'

כל העולם הסוער הזה בחוץ ובפנים- איך בועטים אותו החוצה? נדבר על הכול ונכתוב הכול. בלי צנזורה ובעיקר… עם הנאה. נלמד איך "מכבים" את הקול הביקורתי ונהנים מלשחרר את היד והדימיון על דף. נטיח שירה, נערבל מערבולות, נחפש דמויות, נשתחרר, נמצא את הדרך פנימה והחוצה, דרך החוויה, ההרפתקאה- נתנסה בסוגים שונים של כתיבה, בתרגילי משחק- - פואטרי סלאם, ספוקן וורדן, סיפורת, הייקו , כל מה שמעורר את היד הכותבת.

bottom of page