top of page
14-white-grunge-brush-stroke-13.png

צוות סחל"ב

מנהל מרכז סחל"ב
בעל ניסיון עשיר בהוראת מחוננים במגוון תחומי דעת. בשנים האחרונות מנחה סדנאות להכשרת מורים, לחשיבה יצירתית ולפיתוח הוראה פרוגרסיבית, שיפור מיומנויות הוראה והובלה חברתית. לאחר כעשור בעולם ההייטק, עברתי לעולם החינוך, עם רצון לשתף ולהוביל תהליכי למידה בקרב בני נוער וילדים.  באופיי אני יזם חברתי, ואדם שמעריך מאוד דינמיקות חברתיות. אני נמשך לחידונים ולחידודים, מושפע ממוזיקה, שפה ותרבויות, מכור לשחמט ולרוב אוהב לשזור את כל אלה יחד בעולמות התוכן שאני יוצר, ומנחיל בנתיב החינוכי שאני מתווה.

WhatsApp Image 2020-04-16 at 16.21.21.jp
        עזי לוי         

בעלת השכלה בתחומים: תקשורת חזותית והנחיית קבוצות. במקצועי מטפלת באמנות מוסמכת ומדריכת הורים וצוותי חינוך. בשנים האחרונות מרצה ומעבירה סדנאות בנושא חינוך וטיפול למגוון קהלי יעד וארגונים. מלמדת במרכזי מחוננים אמנות, חשיבה יצירתית ועוד. בזמני הפנוי נהנית לפסל, לצייר, להקשיב לאינספור פודקאסטים, ולגדל באהבה שני ילדים, שני צבים וכלב במושב קטן בעמק חפר. אני מנסה בהוראת תלמידים מחוננים לייצר עבורם תחושה של הנאה, סקרנות, תעוזה וקבלה של מי שהם ולמה הם מסוגלים להגיע.

WhatsApp Image 2021-01-29 at 14.34.21.jpeg
מיקי אמסטרדם

סופרת, מרצה, מחנכת וחוקרת ספרות עברית. עוסקת בהוראה בסחל"ב ובפיתוח תוכניות לימוד למחוננים זו השנה ה-15 ומוליכה מיזם חינוכי לכתיבה יוצרת של ספר משותף. מאמינה ומיישמת הוראה רב-תחומית וחוויתית. מתגוררת בגבעתיים, נשואה ואם לשלושה ילדים. עורכת ראשית של כתבי עת בקבוצת 'פלוס תקשורת' וחברה בפורום חוקרים של אוניברסיטת תל אביב ומוסד הרצל לחקר ההיסטוריה והציונות

נגה רוזנפרב 1_edited.jpg
ד"ר נגה רוזנפרב

בעלת השכלה במדעי חברה ורוח עם דגש על חינוך ופסיכולוגיה. אני עוסקת בהוראה חוויתית כל חיי ובשנים האחרונות אני מלמדת, מנהלת ומרצה במרכזי מחוננים ומצטיינים בתחומים שונים המלהיבים אותי. בנוסף אני נהנת מניהול פרויקטים כגון כתיבת הרצאות, קייטנות לילדים מחוננים וימי שיא. בזמני הפנוי הולכת לחדרי בריחה, משחקת קוראת, בונה דגמים, יוצרת ומגדלת שלושה כלבים. האני החינוכי D&D שלי מתמקד בלמידה אקטיבית, עידוד הסקרנות הטבעית של הילד, ראיה רחבה של הנושאים המובאים לדיון ושילוב דיסציפלינות. 

סתיו מורג
סתיו מורג

דרגה ראשונה בשחמט, מאמן ומדריך קבוצות ויחידים מזה 17 שנים, בין תלמידי, אלופי ישראל רבים לנוער ומספר רבי אמנים ואמנים בינלאומיים. כתבתי תכניות לימוד רבות בשחמט כולל התכנית המאושרת של משרד הספורט לאימון שחמט. אני מכשיר מדריכי שחמט ,והקמתי את מועדון השחמט רמת גן ואת עמותת השחמט אטיוד.  שימשתי כסמנכ"ל מקצועי של האיגוד הישראלי לשחמט. מרצה בפאנלים לחינוך למצוינות באוניברסיטת ת"א.  בניתי והעברתי קורסים בתורת המשחקים לנוער במסגרת מרכז המצוינות של רמת גן.  בנוסף אני בוגר רימון, בית הספר הגבוה למוזיקה, זמר, נגן גיטרה וגיטרה בס. מורה למוזיקה ומנחה הרכבים והפקות מוזיקליות. 

lior gal chess Arbiter_edited.jpg
ליאור גל

אורן עילם הוא אמן רב תחומי. למד בבצלאל עיצוב תעשייתי. הציג את עבודותיו בTEDX, שבוע העיצוב, גלריות בארץ ובעולם, טכניון בצלאל ושנקר. משלב כתיבה טכנולוגיה ופרפורמאנס בעבודות שלו

אורן עילם.JPG
אורן עילם

עומר סטודנט להוראה, מלמד בחברת אורורה שנה שלישית במרכזי מחוננים ומצטיינים בתחומים מגוונים. בזמנו הפנוי עומר אומן, מאייר ויוצר, קוסם חובב, משחק משחקי קופסא ואסטרטגיה, מנחה לחבריו משחקי  D&D, פותר חדרי בריחה, קורא ורוכב על אופניים.

עומר בן ארי
עומר בן ארי

מעצבת גרפית, מורה ומרצה לעיצוב. רכזת מגמת עיצוב בתיכון, ומלמדת עיצוב לבגרות, תוך ליווי תלמידים בפרויקטי גמר. מרצה לעיצוב במכללת ספיר, בעבר רכזת מסלולי עיצוב גרפי בלימודי החוץ של מכללת ספיר. בוגרת של לימודי תקשורת חזותית וחינוך ובעלת תעודת הוראה. ב-12 השנים האחרונות עסקתי בעיקר בלימוד עיצוב גרפי, פיתוח תכניות לימוד, הובלת צוותים וליווי תלמידים וסטודנטים. אני מאמינה שבכל אחת ואחד נמצאת יצירתיות, וניתן למצוא ולפתח אותה, להנות ולהתרגש מהתהליך היצירתי :)

עירית.jpg
עירית טל

טלי גולדרינג, היא עורכת וידאו בוגרת סם שפיגל. מרצה ומנחה בקורסים וסדנאות בעולמות הניו מדיה. בעלת ניסיון בכתיבה כלכלית, תחקירנות, ומידענות עבור המגזר העסקי בחברת מיתוג.

טלי גולדרינג.jpg
טלי גולדרינג

במאי ושחקן תיאטרון, פועל בקהילה עם אוכלוסיות שונות דרך שפה וכלים תאטרוניים. מלמד זמן רב בתוכניות מחוננים. ניהל את תוכנית "מרום" לתלמידים מחוננים ומצטיינים, מרכז תכניות ומחנך. בעל השכלה בתחומים: פילוסופיה, פסיכולוגיה ותיאטרון, מתרגש מיצירת תכנים המזמנים חיבורים בין תחומים אלו. בעבודתי שם דגש רב על הכרת העצמי, פיתוח העצמי והעצמי כחלק מחברה.

תמונה ערן לאור.jpeg
ערן לאור

יזם ואיש חינוך, מייסד ומנכ״ל חברות הייטק וסטארט-אפים. בשנים האחרונות, איש חינוך, מורה ומחנך, מורה של מורים, יזם ואיש פיתוח חינוכי יצירתי. מומחה בחינוך מחוננים ומצטיינים. בעל ניסיון רב בהקמת סביבות חינוכיות, חדשניות, מאורגנות ושיטתיות. שילוב ייחודי של תחומי דעת: בוגר לימודי עסקים, בצלאל, האקדמיה למוזיקה, שיטות טיפול שונות, פרויקטים חינוכיים ופעילויות מגוונות. מפתח ״אבני-דרך״ - שיטה לעבודה פרטנית להעצמת ילדים ונוער.  קואצ׳ר. ״מבוגר לילדים, ילד למבוגרים״

יורם (יויו) גרניט.jpg
יורם (יויו) גרניט

בעל תואר ראשון במדעי המחשב ובפסיכולוגיה, תואר שני בינלאומי במנהל עסקים, ובוגר הכשרה בהוראת מחוננים. בעבר הייתי שנים רבות מנהל פיתוח ושיווק בחברות הייטק, וכיום אני יועץ עסקי עצמאי ומורה בתוכניות מחוננים. לאורך שנות הלימודים, הקריירה שלי וגם בהוראת מחוננים, אני נהנה במיוחד מהשילוב של תחומים שונים, ומתמוגג כל פעם מחדש מהסקרנות של התלמידים המחוננים ומהמעברים החדים והמרתקים שאנו עוברים יחד בכיתה בין תחומי עניין שונים. בשעות הפנאי אני משתדל לטייל כמה שיותר בארץ ובעולם.

אורן גולן.jpg
אורן גולן

יועצת מרכז סחל"ב

בעלת תואר ראשון בהתמחות חינוך מיוחד, תואר שני בייעוץ חינוכי, התמחות בייעוץ למחוננים. מרכזת ומרצה בתוכנית להתמקצעות בהוראת מחוננים במכללת חמדת הדרום. מאמנת קוגניטיבית התנהגותית להתמודדות עם הפרעות קשב, בעלת הכשרה לטיפול רגשי באמצעות ביופידבק. מנחה קבוצות רגשיות וחברתיות לילדים, במסגרת הייעוץ למחוננים. מייעצת ומרצה בתחום ההיבטים הרגשיים חברתיים של הילד המחונן להורים וצוותי חינוך. 

יפעת אנטמן לאתר סחלב.jpg
יפעת אנטמן

בעל השכלה בתחומים: משפטים ומנהל עסקים. בעבר מדריך וכותב מערכים ללימודי הבחינות הפסיכומטריות, ובעל רקע נרחב בהדרכה במסגרות שונות. עסק בתחומי המשפטים, וכן בהוצאה לאור ספרותית, בתרגום ובעריכה. כיום מלמד ומרצה במרכזי מחוננים ובמסגרות נוספות עם דגש על קורסים בקרימינולוגיה ובלשות לנוער ו-די & די. בזמנו הפנוי עוסק ביצירת משחקים לקהל בוגר וצעיר כאחד, בקריאה נרחבת במגוון תחומים ובגידולם של שלושה כלבים. 

איתמר פארן
איתמר פארן

אגרונום המתמחה בחינוך בנושאי סביבה וקיימות, בעל השכלה בתחומים: אגרו-אקולוגיה, אגרונומיה ופיסיקה. בשנים האחרונות מוביל יוזמות חינוכיות בנושאי סביבה וקיימות במטרה לחבר את הילדים לטבע הסובב אותם, לעורר בהם ערכים של אהבה ושמירה על הסביבה. כראם פועל מתוך שאיפה ליצור חברה המתייחסת הן לחבריה והן לטבע בכבוד, רואה את עצמה כחלק מהמרקם הרחב יותר שקיים על פני כדור הארץ ומאפשרת את המשך ההתפתחות האנושית כחלק מהטבע  

כראם נוריאל
כראם נוריאל

אני אוהבת את יפן ואת השפה היפנית. לומדת ומלמדת יפנית. לאחר שחייתי מספר שנים ביפן ולמדתי לדבר להבין ולתקשר עם היפנים, הרגשתי שצריך 'לעשות סדר' וכך התחלתי בפרויקט כתיבת החוברות. הפרויקט הזה ממש התבקש בישראל, מתוך מחסור של חומרי לימוד בעברית. כמו כן שימשתי כעוזרת הוראה של החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב וכמרצה מן המנין באוניברסיטת חיפה. פיתחתי שיטת לימוד מקורית מדורגת וידידותית המתאימה במיוחד לבני נוער בקבוצות או באופן יחידני. חומר הלימוד מבוסס על ספרי הלימוד מבית .Japaneasy.

אדר זקס
אדר זקס

בעל תואר ראשון בחינוך וניסיון רב במגוון מסגרות בעולם החינוך. במשך שלוש שנים הייתה לי תכנית רדיו בשם "עושים סלט" ברדיו קול הגליל העליון. מלבד זה גם הפקתי, ליוויתי טכנית והדרכתי שדרנים חדשים. מכור לאתגרים וליצירת תכנים חדשים. היום עורך וידאו ויוצר תוכן דיגיטלי ומורה ליוגה. יוצר הפודקאסט "עדשה רחבה" של סנימטק הרצליה. נדדתי בחיי המון מצפון ועד דרום. היום גר ברשפון. יש בי אהבה גדולה לטייל ולחיות קרוב לטבע. בזמני הפנוי, מאזין לפודקאסטים בעת שטיפת הכלים.

יותם זיו
יותם זיו

אימא לשניים. מחוננת בעבר. כותבת מאז שזוכרת את עצמי. אוהבת פילוסופיה  חיה נושמת ועושה קולנוע ,תסריטאית טלוויזיה וקולנוע ,מרצה במכללה ובמרכזי מחוננים, שואלת שאלות ומחפשת תשובות  

הילה גרטי
​הילה ונסובר גרטי

מעצב בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי ״בצלאל״. מלמד במספר תוכניות מחוננים בסביבות של ״מייקרים״ . תחומי העיסוק והמחקר שלי כוללים מפגש אדם-חומר-מכונה, שיטות ייצור עצמי, אילתור, טכנולוגיות חדשות ועוד. דוגל בלמידה דרך התנסות ועשייה, שיתוף ועבודה קבוצתית. אוהב לפרק ולהרכיב בזהירות, שואף לא לפחד ממכונה, חומר או טכניקה. אוהב לטפס על קירות, מתרגש מפרוייקט או מוזיקה חדשים ומשקיע את שאר הזמן הפנוי שלי בעיסוק ורכיבה על אופניים.

תמונות אתר קודקוד (23).jpg
יונתן וורד

למדן עצמי, פסנתרן, טכנאי סאונד ומפיק מוזיקלי, נגר, ואמן גילוף ופיסול, בעליו של "הסטודיו לעץ" סטודיו המוקדש ללימודי אומנויות העץ. מורה במסגרות מחוננים ומלמד עשיינות, עיצוב וייצור, אנתרופולוגיה וחקר של כלי נגינה עתיקים, מכניקה וסאונד. האני מאמין שלי המשתקף בכל מעשי הוא שרק אנו "המבוגרים" מגבילים בעצמנו את ילדינו ולא מאפשרים להם להתנסות בעצמם. כאשר נתגבר על הפחדים המיותרים הללו נוכל להעניק לילדים שלנו את ההזדמנות והמרחב לפרוח באמת, להתנסות בעצמם ולהגיע לתוצאות מופלאות. כי תלמיד פנתר הוא תלמיד מייצר!

דרור גיל
דרור גיל

בעלת השכלה בתחומים: מדעי המוח ופסיכולוגיה. כיום אני עובדת כפסיכולוגית במכון להתפתחות הילד ועוסקת במתן אבחון וטיפול רגשי בילדים והוריהם. עבודה עם ילדים צעירים מעניינת ומושכת אותי במישור הנפשי, הרגשי והחינוכי ולכן במקביל לעבודה שלי כפסיכולוגית אני מורה במרכזי מחוננים שונים במהלך השנים האחרונות ומלמדת קורסים בתחום הפסיכולוגיה, רפואה ואסטרונומיה. כמורה אני מאמינה שכל מה שילדים זקוקים לו זה מקום בו הם יכולים להרגיש בטוחים להביא לידי ביטוי אתם עולמם העשיר והיצירתי בשותפות וקבלת האחר. 

מיכל- תמונה.jpg
מיכל מדבד

ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל. בעל ניסיון של 27 שנים בהוראת ילדים ונוער במגוון מסגרות לרבות 15 שנים במכון ויצמן למדע. יועץ לסוכנות החלל הישראלית, מפתח תכנים חינוכיים בנושאי חלל, מרצה במגוון תעשיות ביטחוניות וכותב תדיר בנושאי עבודתו.

טל ענבר
טל ענבר

בעלת נסיון רב בתחום שיווק ופרסום, כאשר בתפקידי האחרון ניהלתי את מחלקת דיגיטל בבזק שכללה תוכן דיגיטלי מגוון. במסגרת הסבה אקדמית להוראה התמחתי גם כמחנכת במסלול מחוננים ברוקח וגם כמתמחה בתחום ההוראה הדיגיטלית במרכזי מחוננים.

רבקי סגל
רבקי סגל

קומיקאי ומורה לתיאטרון עכשווי, קרקס, חשיבה ופעולה בינתחומית. חבר בקבוצת תיאטרון "גלריה תיאטרון החנות" ובאגודת האמנים "המפעל" בירושלים, מפיק ואוצר אירועי פרפורמנס בינתחומיים. מנהל אמנותית את פרוייקט "רכבת לילה"- סדרת אירועי מחול ופרפורמנס בתיאטרון הקרון. בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי ובעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון. מתעניין בהומור ככלי לחשיבה חדשה. אוהב את מה שיש לתרבות של התלמידות והתלמידים שלי להציע לעולם.

ישראל-ארלנגר_optimized.jpg
ישראל ארלנגר
bottom of page